top of page

Látnivalók, programok

Sétahajózás:
https://velenceitohajozas.hu/

Lics-pince

A pákozdi 22 hektáros ültetvény a Velencei-tó északi partján, a Meleg-hegy déli lejtőjén található. Mind a vulkanikus Meleg-hegy, mind a Velencei-tó hozzájárul a mikroklímához, ami egyedivé, és kiemelkedő minőségűvé teszi a pákozdi borokat.

A pincészet borai elérhetőek a szálloda bárjában és éttermében is!

Lics Pincészet és szőlőbirtok Pákozd
8096 Pákozd, Csúcsoshegyi út

Lics-pince
Bory-vár

Bory-vár

(30 km)

A várat Bory Jenő (1879-1959) szobrászművész és építészmérnök, a Képzőművészeti Főiskola szobrász és a Műszaki Egyetem építész tanára építette, saját tervei és fantáziája alapján 40 nyáron keresztül, emléket emelve a hitvesi szeretetnek és művészi álmainak.

A vár telkét, amelyen szőlő és gyümölcsfák között eredetileg csak egy borospince állt a hozzá tartozó présházzal, még 1912-ben vásárolta meg Bory Jenő. A présházat ekkor bővítette lakássá s készített fölötte egy műtermet is. A vár építésébe csak az első világháború után kezdett, amikor sokasodó szobrászi megrendeléseinek honoráriumából erre is tudott költeni.

Az építést, a részletek állandó cizellálását, s a második világháború után a helyreállítási munkákat egészen haláláig folytatta. Többnyire egyedül, a két kezére hagyatkozva dolgozott, legfeljebb néhány alkalmi segítséget vett igénybe. Képzett építész volt, mégsem konkrét mérnöki rajzok, inkább a fantázia ihlete és az adott terepviszonyokhoz való alkalmazkodás irányították munkájában. A lassan fölnövő falak, tornyok formái, az általuk ölelt terek ugyanannak a művészi elképzelésnek lettek az eredményei, mint a szobrok, így a Bory-vár nem más, mint egy építészeti formákat és méreteket öltő szobrászati műalkotás.

Információ: http://bory-var.hu/

Minden nap (hétvégén is):

Március 6-tól október 28-ig 9:00-17:00-ig
 Október 29-től november 12-ig 9:00-16:00-ig
 November 13-tól: Téli szünet

Jegyár: 1000 Ft, 6 éves kor alatt ingyenes

Dinnyési várkert

Dinnyési várpark

A dinnyési Várpark megalkotója, Alekszi Zoltán célja az volt, hogy egyedülálló módon mutassa be a középkori magyar várakat az érdeklődőknek.
A Dinnyésen megtekinthető várak egyedisége abban rejlik, hogy a legvalóságszerűbb megjelenés érdekében az épületek eredeti anyagukból, fából és kőből készültek. 18 vár készült itt el, eredeti tájolással. A várakat egy sétány övezi, mely Nagy-Magyarország formáját ölti magára, így a várak az eredeti helyükön körbejárhatók. A sétányt emlékoszlopok övezik, melyek mindegyike 1-1 magyar királynak, kormányzónak, fejedelemnek állít emléket.
A makettek minden korosztály számára élményt jelentenek, a tárlatvezetés lehetőséget ad a történelmi ismeretek elmélyítésére.

Információ: http://www.varpark.hu

Nyitvatartás: Hétfő - Vasárnap: 9-18 óráig

Jegyárak

Teljes árú: 950 Ft/fő
Családi (2 felnőtt + gyerek): 750 Ft/fő
Gyermek (16 éves korig), nyugdíjas: 750 Ft/fő
Csoportos (20 főtől): 650 Ft/fő
Tárlatvezetés (10 főtől): 350 Ft/fő

2485 Dinnyés, Kossuth u. 17.
Telefon: (+36 20) 928 7156

Pákozdi emlékpark

Pákozdi katonai emlékpark

A magyar hadtörténet egyik legismertebb csatája zajlott le Pákozd környékén 1848. szeptember 29.-én, amikor is a Móga János tábornok által vezetett magyar honvédek visszaverték és megfutamodásra késztették Jellasics horvát bán Budára vonuló seregét. Bár méretét tekintve az ütközet nem tartozott a szabadságharc nagyobb hadműveletei közé, politikai és erkölcsi hatása felbecsülhetetlen volt. A dátum, szeptember 29.-e a hazai honvédelem jelképévé vált.

1951-ben avatták fel a Mészeg-hegyen a 48-as honvédemlékmű nagyméretű obeliszkjét, majd 2002-től fokozatosan bővült a katonai emlékhely, többek közt egy modern fogadóépülettel, több állandó kiállítással, emlékkápolnával, szabadtéri kiállításokkal.

A KEMPP (Katonai Emlékpark Pákozd) mára már egy több hektáros területen fekszik, a gondozott parkban több állandó kiállítás mutatja be hadtörténelmünket az 1848-as eseményektől napjainkig.

Telefon: +36 30 474 7905

Nyitva tartás: március 12. - november 16.: H - V: 10.00 - 18.00.

Belépő: 1200 Ft, kedv.: 700 Ft, 3-6 év: 400 Ft, parkolás: 200 Ft/óra.

http://kempp.hu

Bence-hegy kilátó

Az első kilátó 1965-ben épült fel a Bence-hegyen, ami igazából egy régi, átalakított olajfúró torony volt. 1988-ban életveszélyessé lett nyilvánítva, úgyhogy felrobbantották. Az újabb és szebb kilátót 2018 márciusában adták át. Különlegessége, hogy éjszaka nagyon sokféle színben pompázik, de természetesen, ha felmegyünk rá, akkor a kilátásra sem lehet panaszunk, hiszen a Velencei-Tó teljes egészében látszik róla. Ha jó helyen keressük, akár a szálloda teraszáról, de még a termálmedencéből is láthatjuk. A Bence-hegy tetején van, kerékpárral is megközelíthető, csak fel kell tekerni a hegyre. Ha kigyönyörködtük magunkat a látványban és mennénk vissza a szállodába, de éhesek vagyunk, akkor érdemes betérni a Szent Orbán vendéglőbe. http://www.szentorbankisvendeglo.com/

bencehegyi_02.jpg
Ingó-kövek

Ingókövek, Angelika-forrás

 

A Pákozdi-ingókövek természetvédelmi terület a Duna–Ipoly Nemzeti Park kezelésében álló, 44 hektáros természetvédelmi terület a Velencei-hegységben, Pákozdtól északra. Az 1951 óta védelem alatt álló, 200–250 méteres tengerszint feletti magasságban húzódó dombos területet Magyarországon egyedülálló földfelszíni alakzatok, az ún. ingókövek elszórt csoportjai tagolják.A Velencei-hegység lepusztult felszínéből előbukkanó gránittömbök ellenálltak az eróziónak, s a köztük lévő hasadékokból a víz és a szél felszínalakító munkája hordta ki a törmeléket és a mállási anyagot. Napjainkra a környezetükből kiemelkedő, lekerekített élű, egymásra tornyozódó sziklacsoportok formájában bukkannak a felszínre. Némelyikük festői, esetenként bizarr formációt alkotva olybá hat, mintha a bizonytalan egyensúlyi helyzetű sziklákat emberkéz hányta volna egymásra. Az erózió által erőteljesebben megmunkált, gömbölyded alakú sziklákat a helyi népnyelv gyapjúzsákok néven emlegette.

Az Angelika-forrás Sukoróból az Erdész utcán fölfelé kapaszkodva, majd az út bal oldalán iránymutató táblával is jelzett zöld jelzésen közelíthető meg.Nagyon szép és hangulatos kirándulást tehetnek itt az idelátogatók, akik útközben elhaladnak az Éva-forrás mellett is.Az Angelika-forrás mely elég csekély vízhozamú, de több környező kis forrással összefutva már egész szép kis patakként csörgedezik alá a Bodza-völgybe.

bottom of page